Повреден рудар

Во рудник во с.Добрево, штипско, А.Д.(55) од Кратово се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи.

Како што информира МВР, тој бил пренесен во Клиничка болница Штип за укажување лекарска помош.

За настанот бил известен трудов инспектор, а увид на местото извршила екипа од СВР Штип.

ЛИНК

Views: 37

Posted in Несреќи при работа.