Тешко повреден при увид на градежен лифт

На 08,12, 2021 попладне во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен В.К.(53) од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи на подрачјето на Центар, при увид на градежен лифт.

ЛИНК

Views: 44

Posted in Несреќи при работа.