Камион се заби во куќа, возачот тешко повреден

 

 

На 06.01.2022 во 10.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Љубојно“ во Битола, од А.Ч.(26) од с.Црнобуки, битолско, управувајќи товарно моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во куќа. Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница во Битола. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

ИЗВОР

Views: 29

Posted in Несреќи при работа and tagged , .