Скопјанец заврши во болница по повреда на работното место

На 15.03.2022 во 10.30 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ со тешки телесни повреди бил донесен С.Ч.(53). Според пријавеното, тој се повредил додека извршувал работни задачи во фирма во населба Автокоманда. На местото на настанот излегла екипа од СВР Скопје и известен бил трудов инспектор.

ИЗВОР

Views: 6

Posted in Несреќи при работа.