Тешко повреден скопјанец, се повредил во фирма додека работел

На 02.06.2022 во 13:20 часот во Полициската станица Чаир било пријавено дека при извршување работни задачи во фирма на подрачјето на Чаир со тешки телесни повреди се здобил М.Н.(55) од Скопје.

Тој бил пренесен во Градска општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување лекарска помош.

Увид бил извршен и за настанот бил запознаен Трудов инспектор.

ЛИНК

Views: 27

Posted in Несреќи при работа.