Тешко повреден градежен работник

Тешко повреден градежен работник

На 06.05.2023 во 08:05 во Полициската станица Пробиштип, од Итна медицинска помош при ЈЗУ „Нада Михајлова“ во Пробиштип било пријавено дека кај нив со повреда бил донесен Л.Х.(32) од с.Орашје, тетовско.

Според пријавеното, тој се здобил со повредата при извршување на градежни работа на објект во изградба во с.Неокази како вработен во фирма од Тетово.

Увид бил извршен.

ЛИНК

Visits: 16

Posted in Несреќи при работа.