Млад скопјанец тешко повреден при извршување на работни задачи

На 05.05.2023 во 15.00 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Ф.Џ.(24) од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во домот на АРСМ како член во Национална установа Албански ансамбл за народни ора и песни.

Се работи на расчистување на случајот.

ЛИНК

Views: 9

Posted in Несреќи при работа.