Тешко повреден битолчанец при извршување работни задачи во село Кажани

Вчера во СВР Битола било пријавено дека 41-годишниот Н.Ѓ. од Битола, вработен во ЕВН, се здобил со тешки телесни повреди при извршување работни задачи во село Кажани, битолско, извести МВР.

Тој бил пренесен во Клиничка болница Битола за укажување помош. Увид бил извршен и за настанот бил запознаен и трудов инспектор, додаваат од МВР.

ЛИНК

Views: 10

Posted in Несреќи при работа.