Повреден работник во рудникот Суводол на РЕК Битола

На 20.06.2023 во СВР Битола, од Клиничка болница Битола било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Д.Р.(31) од с.Боротино, Општина Кривогаштани.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во рудникот Суводол на РЕК Битола.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола и трудов инспектор.

Извор: https://www.vesti.mk/article/6493072ba29ccd38cee69ff5

Visits: 231

Posted in Несреќи при работа.