Тешко повреден 23-годишен работник

Вчера околу 08.00 часот во Полициска станица Гостивар е пријавено дека во Медицински центар Гостивар е донесен со тешки телесни повреди А.Ш.(23) од Гостивар, кој со повредите се здобил додека извршувал работни задачи во продажен објект во Гостивар.

Полициски службеници излегле на местото, а за настанот е известен јавен обвинител и трудов инспектор.

ЛИНК

Visits: 64

Posted in Несреќи при работа.