Скопјанец пронајден мртов на работното место

Вработен во скопска фабрика бил пронајден мртов, соопшти МВР. „Во погон на булеварот „Трета македонска бригада“ во Скопје, на еден од меѓукатовите, бил пронајден починат Г.Ѓ.(61) од с.Долно Лисиче, скопско, вработен во погонот“, информираат од […]

повеќе

Дел од товар на камион испадна врз возило и луѓе – тешка несреќа со повредени во Охрид

На 01.12.2022 во 08.40 часот во СВР Охрид било пријавено дека на улицата „15 Корпус“ во Охрид од товарно возило „ман“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(60) од Охрид, испаднал дел од товарот што […]

повеќе

Работник повреден во трафостаница во Струмица

На 29.11.2022 во Полициската станица Струмица било пријавено дека Ж.П.(56) од село Ораовица, Радовишко, се здобил со повреди при извршување работни задачи во трафостаница во Струмица. Лицето било пренесено во Медицински центар Струмица за укажување […]

повеќе

Загина тракторист од струмичко

Вчера попладне во 16.16 часот било пријавено дека на нива, атар на село Моноспитово-струмичко, 63-годишниот Ј.Ј. додека извршувал земјоделски работи со трактор удрил во метална шипка од пластеник и притоа се здобил со повреди, по […]

повеќе

Тешко повреден делчевец додека извршувал градежни работи

З.П.(62) од делчевското село Вирче се здобил со тешка телесна повреда додека извршувал градежни работи за фирма од Делчево. Како што информира МВР, случајот вчера бил пријавен во Полициската станица Делчево од Јавна здравствена установа […]

повеќе

Тешко повреден вработен во ЕВН во Тетовско

На 21.11.2022, во 20 часот, во СВР Тетово било пријавено дека околу 18 часот, во тетовско Теарце, во месноста Бигор, 38-годишниот С. С. од тетовско Рогачево, вработен во „ЕВН Македонија“, при извршување работни задачи добил […]

повеќе

Тешко повреден градежен работник во Скопје

На 07.11.2022 во 22:00 часот во Полициската станица Гази Баба, А.И.(32) од с.Морани, скопско, пријавил дека околу 11:00 часот додека извршувал градежни работи во трговски центар на подрачје на Гази Баба паднал и се повредил. […]

повеќе

Тешко повреден 34-годишен тракторист

На 06.11.2022 во 13.03 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека во атар на с.Истевник, делчевско, К.Ј.(34) од Делчево, управувајќи трактор „махиндра“ со делчевски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал. Тој се здобил со […]

повеќе

Тешко повреден кумановчанец додека извршувал работни задачи

На 05.11.2022 во 11.55 часот во СВР Куманово било пријавено дека во Општата болница во Куманово со тешки телесни повреди бил донесен Д.С.(57) од Куманово. Според пријавеното, тој се повредил при извршување работни задачи во […]

повеќе

Еден загинат при судар со трактор

На 29.10.2022 во 16.00 часот било пријавено дека на локалниот пат пред влезот во с.Калањево се случила сообраќајна несреќа помеѓу трактор “фергусон имт 539“ со велешки регистарски ознаки, управуван од С.А.(79) од с.Криволак-неготинско и патничко […]

повеќе

Загина 27-годишен тракторист од беровско

Вчера попладне во 12.40 часот во Полициската станица Берово, од Итна медицинска помош било пријавено дека од село Митрашинци со повреди добиени при превртување на трактор бил донесен 27-годишниот Г.Л., при што од страна на […]

повеќе

Тешко повреден вработен во Македонски шуми во Битола

Тешко повреден 61-годишен маж од Битола бил пронајден на работното место ЈП-Македонски шуми подружници ’Кајмакчалан“ во Битола. На 27.10.2022 во 13.25 часот во СВР Битола е пријавено дека во 05.00 часот во ЈП-Македонски шуми подружници […]

повеќе