Тинејџер повреден додека извршувал работни задачи

На 30.11.2020 во 09:18 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека М.Т.(19) од с.Инџиково, скопско, вработен во фирма на ул.„Перо Наков“, се повредил додека извршувал работни задачи. ИЗВОР Hits: […]

повеќе

Полицаец повреден во судирот на навивачките групи во Штип

Во судирот на навивачките групи „Фаланга“ и „Лозари“ во Штип пред почетокот на второлигашкото фудбалско дерби помеѓу Брегалница и Тиквеш, е повреден полицаец. Како што јавува регионалната телевизија „М.Нет“, која директно го пренесуваше дуелот помеѓу […]

повеќе

Повреден работник во РЕК „Суводол“

На 27.11.2020 во Полициско одделение Новаци , пријавено е дека во Клиничка болница Битола пренесено е повредено лице А.Р. (33) од Битола .Имено А.Р., според пријавеното додека бил на работа во РЕК рудник “Суводол се здобил со повреди. […]

повеќе

Во пожар во Трубарево повредени тројца работници

Во пожар во работилница во Трубарево што се случи утрово во 9 часот, повредени се тројца работници. Со брза помош тие веднаш биле пренесени во болницца. Според пожарникарите, најверојатно огнот бил предизвикан од работа со […]

повеќе

Градежен работник повреден додека извршувал работни задачи во Градската болница

Градежен работник повреден додека извршувал работни задачи во Градската болница. „На 18.11.2020 во 12.30 часот Б.Т.(59) од Скопје пријавил дека додека извршувал  градежни работи на бул.„Александар Македонски“ се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во […]

повеќе

Тешко повреден градежен работник од Куманово

Д.Т. (36) од Куманово, се повредил при извршување на работни задачи во фирма во населбата Илинден, по што од доктор е констатирана тешка телесна повреда. Несреќата се случила вчера во 11.10 часот по што повредениот […]

повеќе

Повреден работник во кругот на рудник кај селото Пантелеј

Жител на Кочани со иницијали Ј.С. се повредил при извршување работни задачи во кругот на рудник кај селото Пантелеј. Според информациите од дневниот полициски билтен, работникот се повредил вчера околу 12:30 часот, а случајот е […]

повеќе

Тешко повреден работник донесен на Клиника – истрагата покажала дека ГО ПОВРЕДИЛ КОЛЕГА

Вчера попладне, односно во 15: 20 часот од Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – Скопје било пријавено дека кај нив бил донесен А.Р., со тешки телесни повреди, здобиени додека бил на работа во фирма во Скопје. […]

повеќе

Повреден работник во фирма во Кавадарци

Вчера во 10.05 часот од Општата болница Кавадарци било пријавено дека кај нив бил донесен П.С.(59) од с.Тремник, Неготинско, кој се здобил со повреди при изведување на работни задачи во фирма во Кавадарци. Извршен бил […]

повеќе

Тешко повреден полицаец на патот Радовиш – Штип

На магистралниот пат Радовиш-Штип, патничко возило „пежо”, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Л.С.(50) од Скопје удрило во полициски службеник С.С.(23) од Пробиштип, кој извршувал работни задачи за контрола и регулирање на сообраќај. Во незгодата […]

повеќе

Загина тракторист кој бил прегазен од својот трактор

Седумдесет и двегодишен жител на Куманово загина при изведување земјоделски работи. Тој бил прегазен од тракторот додека откачувал плугови од него и починал на местото на незгодата. Смрт констатирал лекар, а по наредба на Јавен […]

повеќе

СЕ ПОВРЕДИЛ ПРИ ИЗВРШУВАЊЕ НА РАБОТНИ ЗАДАЧИ

На 27.10.2020 во 10.15 часот во Полициската станица Кочани, од Итната медицинска помош било пријавено дека околу 09.30 часот, при изведување на работни задачи во фирма  во Кочани,  се повредил И.А.(56) од с.Чифлик, на кого […]

повеќе