Повреден стјуард при турболенции при слетување на скопскиот аеродром

На 14.05.2018 година во 19.35 часот од Градската општа болница „Св. Наум Охридски” било пријавено дека кај нив било донесено повредено лицето 28 годишно лице од Скопје, вработен во авиокомпанија како стјуард.  Полициски службеници излегле на […]

повеќе

Обезбедување на болница пријавило дека кај нив бил донесен повреден градежен работник

Обезбедувањето на Болницата за хируршки болести пријавило дека вчера кај нив бил донесен повреден градежен работник, информираа од МВР. Според полицијата, вчера во 13,45 часот од страна на обезбедувањето во Градска општа болница „Св. Наум Охридски“, […]

повеќе

Починал по пад со трактор во провалија

Жител на радовишкото село Супурге вчера околу 16 часот орал нива со трактор, изгубил контрола по што паднал во провалија и починал. Смрт кај Џ.М. (26) била констатирана од страна на лекар, а увид на […]

повеќе

Градежник паднал од скеле во гостиварско

Работник паднал изведувајќи градежни работи во село Форини, гостиварско и се здобил со тешки телесни повреди. Според СВР Тетово, синоќа околу 19 часот при демонтажа на градежно скеле, Ј.Ч.(38) од Чегране, вработен во фирмата која […]

повеќе

Нов инцидент кај Мавровка: Го удирал вработениот со тупаници и метален предмет бидејќи му побарал да плати за паркинг

Вчера во 14.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, Б.Р. (27) од Скопје пријавил дека на 06.05.2018, околу 23.00 часот, на паркинг простор кај Трговскиот центар „Мавровка“, на бул. „Гоце Делчев“ бил физички нападнат од лицето […]

повеќе

Работник тешко повреден во Охрид

Вчера во 11.00 часот во СВР Охрид, од болницата Св.Еразмо, било пријавено дека кај нив бил донесен С.Б. (47) од Охрид со тешки телесни повреди во пределот на главата и ребрата. Поради сериозноста на повредите, […]

повеќе

Бизарна несреќа во Македонија – тракторот тргнал и го прегазил

Во текот на вчерашниот ден во 18 часот и 35 минути во Единицата за информации и команда Скопје, од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“  било пријавено дека кај нив бил донесен повреден маж. […]

повеќе

Тракторист тешко повреден откако тракторот се превртел

Вчера околу 18,50 часот на место викано „Мечкина Јама“ атар на Ресен, И.М.(59) од Ресен, движејќи се по земјен пат со трактор “ИМТ 539 Фергусон“ со ресенски регистарски ознаки со приклучена машина (атомизер), во еден […]

повеќе

Несреќа во гаража во Прилеп: Му паднал голф, загина на самото место

Вчера околу 18,40 часот во Прилеп на улица „Василе Павлоски Џгуре“ во сопствената гаража, М.Ќ., при изведување механичарски работи на патничко моторно возило “Голф“ со прилепски регистарски ознаки сопственост на друго лице, кое било дигнато […]

повеќе