Повредена полицајка

Повредена е полицајка и уште едно лице при сообраќајка во скопско. На 18.08.2022 во 08.35 часот било пријавено дека на крстосница од регионален пат Велес – Скопје, со локален пат од с.Марино кон с.Идризово се […]

повеќе