ПОВРЕДЕН ВРАБОТЕН ВО ТУТУНСКА БАНКА

Дваесет и шестгодишниот Е.Е., вработен како обезбедување во експозитурата на НЛБ „Тутунска банка“ е повреден во вооружениот грабеж кој утрово се случил во Чаир, потврдуваат за „Република“ од СВР Скопје. Утрово во 10:36 часот во […]

повеќе