Тешко повреден млад маж во Кавадарци, откако се превртил со тракторот

На 07.04.2023 во 16.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат винарска визба Тиквеш кон кон манастир „Св Спас“, Т.С.(40) од Кавадарци, додека извршувал земјоделски работи со трактор, тракторот се превртел. Притоа, […]

повеќе

Загина 27-годишен тракторист од беровско

Вчера попладне во 12.40 часот во Полициската станица Берово, од Итна медицинска помош било пријавено дека од село Митрашинци со повреди добиени при превртување на трактор бил донесен 27-годишниот Г.Л., при што од страна на […]

повеќе

Трактор излета од пат во пробиштипско, повредени возачот и дете

Возач на трактор и малолетник се повредени откако трактор излетал од патот во пробиштипско. На 07.10.2022 во 15.40 часот било пријавено дека на регионалниот пат на место викано Пударница, атар на с.Турско Рудари, пробиштипско, трактор […]

повеќе

Тешко повреден тракторист, натоварен со дрва излетал од патот

Синоќа во 19.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на шумски пат во атарот на гостиварско Галате, управувајќи трактор со кој превезувал огревни дрва, 60-годишниот Б.Д. од ова село, излетал од патот. Во несреќата […]

повеќе

Две лица загинаа откако излетале со трактор

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне во струмичко, соопшти полицијата. -На 26.06.2022 во 16.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од с.Трибичино кон с.Едрениково, струмичко, […]

повеќе

Трагична несреќа со трактор во беровско: Едно лице почина

На излез од с.Двориште, беровско, С.Г.(47) од с.Двориште, управувајќи трактор, вчера околу 17.20 часот изгубил контрола и се превртел, по што удрил во дрво. Во незгодата, на местото починал З.Ч.(50) од с.Двориште, додека В.Г.(46) од […]

повеќе

Кочанец почина во тракторска несреќа

Во кочанското село Спанчево во попладневните часови на 24 април загинал 61-годишен тракторист. Како што информираат од МВР, тракторот што го управувал 61-годишникот се превртел, при што тој починал на самото место. Увид извршила увидна […]

повеќе

Тракторист тешко повреден во сообраќајката кај Ново Село

Тројца се повредени во судир на трктор и три автомобили, вчера кај Ново Село, инфомираше МВР. -На 19.04.2019 година во 20.10 часот на магистралниот пат Струмица-Граничен премин „Ново Село“, на место викано Леска, се случила […]

повеќе