Камион паднал во бездна и се запалил на патот Гостивар – Кичево, возачот тешко повреден

Денеска (28 септември) во 12 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Новоселски мост, товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од […]

повеќе

Камион удрил во тунел на патот Градско-Прилеп, тешко повреден возачот

Камион „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.Ј. (62) од Кавадарци ноќеска околу 1:30 часот удрил во тунел на патот Градско-Прилеп. Во несреќата возачот добил тешки телесни повреди, и е примен во Општата болница […]

повеќе

Почина на лице место, товарно возило само се придвижило и го прегазило

Вчера во 14.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница на булеварот „Борис Трајковски“ и улица „4“, бил прегазен пешак. Имено 52- годишниот Љ.А од село Долно Лисиче, скопско, бил прегазен од товарно […]

повеќе