Почина на лице место, товарно возило само се придвижило и го прегазило

Вчера во 14.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница на булеварот „Борис Трајковски“ и улица „4“, бил прегазен пешак. Имено 52- годишниот Љ.А од село Долно Лисиче, скопско, бил прегазен од товарно […]

повеќе