Штипјанец тешко повреден од струен удар

Штипјанец бил тешко повреден од струен удар, вчера во Штип. Според полицијата, несреќата се случила околу 17 часот на улицата Брегалничка. Додека М.Д.(27) од Штип додека извршувал работни задачи бил погоден од струен удар. Тој […]

повеќе