Штипјанец тешко повреден од струен удар

Штипјанец бил тешко повреден од струен удар, вчера во Штип.

Според полицијата, несреќата се случила околу 17 часот на улицата Брегалничка. Додека М.Д.(27) од Штип додека извршувал работни задачи бил погоден од струен удар.

Тој се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Клиничката болница Штип бил препратен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

ИЗВОР

Hits: 110

Posted in Несреќи при работа and tagged , .