Тешко повреден работник во Виница

Вчера во 09.50 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека В.П (43) од с.Лески, виничко, додека извршувал работни задачи во фирма во Виница се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Кочани.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Виница.

ЛИНК

Views: 28

Posted in Несреќи при работа.