Тешко повреден полицаец

Синоќа во полициска станица Блаце е пријавено дека при извршување на работни активности се повредил еден полициски службеник. 

Тој бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември”, каде му била констатирана тешка телесна повреда.

ЛИНК

Hits: 61

Posted in Несреќи при работа and tagged , .