Тешко повреден цариник – паднал од камионот што го проверувал

На 15.06.2023 во 19.50 часот во Полициска станица Делчево е пријавено дека во Клиничка болница Штип за укажување на лекарска помош е донесен В.Г.(51) кој, според пријавеното, околу 18.44 часот на Граничен премин „Делчево“ додека […]

повеќе

Повреден е полицаец, изгубил контрола и со возилото излетал од патот

На 13.06.2023 околу 21:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„172“ во Скопје, полициски службеник, управувајќи патничко возило „фиат линеа“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР, при преземање службени дејствија, изгубил контрола […]

повеќе

Повредена 53-годишна работничка во фабрика во Скопје

На Универзитетската клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во Скопје вчера со повреди била донесена Љ.С.(53) од Скопје. Како што соопшти МВР, од болницата вчера случајот бил пријавен во СВР Скопје. Според пријавеното, Љ.С. […]

повеќе

Тешко повреден пожарникар од Кавадарци

Пожарникар се здобил со тешки повреди на работното место. Како што информираат од МВР, станува збор за 44-годишник со иницијали Б.М. од с.Тимјаник, неготинско. Според пријавеното, тој се здобил со повредите на работното место во […]

повеќе

Почина работник, паднал од висина – телото на обдукција, познат идентитетот

На 26.05.2023 во 22:45 часот било пријавено дека на подрачјето на Чаир во објект во изградба при извршување на работни обврски Н.П.(41) од Р.Албанија паднал од висина и починал. Од страна на лекар од Итна […]

повеќе

Тешко повреден кумановец донесен во болница

На 26.05.2023 во 13:15 часот во СВР Куманово од Општата болница Куманово било пријавено дека кај нив бил донесен Д.А.(43) од Куманово, кој, според пријавеното, се здобил со тешки телесни повреди при извршување на работни […]

повеќе

Доставувач на храна настрада во сообраќајка, попладнево во Карпош

Сообраќајна незгода во која едно лице е повредено се случи попладнево во скопската населба Карпош, во непосредна близина на Спортскиот центар „Борис Трајковски“. Во неа учествувале патничко моторно возило марка „Голф“ и мотоцикл. Очевидци за […]

повеќе

Тешко е повреден маж додека извршувал градежни работи

На 26.05.2023 во 13.35 часот од Медицинскиот центар Струмица во СВР Струмица било пријавено дека кај нив бил донесен Т.Д.(58) од с.Радичево кој се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал градежни работи во с.Градско […]

повеќе

Повреден 22 годишник во фабрика во Гостивар

Вчера (22 мај) во 12 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавено е дека при извршување работни задачи во фабрика на улица „Мара Угринова“ во Гостивар со повреди се здобил 22-годишниот С.Н. од гостиварска […]

повеќе

Тешко повреден градежен работник

На 06.05.2023 во 08:05 во Полициската станица Пробиштип, од Итна медицинска помош при ЈЗУ „Нада Михајлова“ во Пробиштип било пријавено дека кај нив со повреда бил донесен Л.Х.(32) од с.Орашје, тетовско. Според пријавеното, тој се […]

повеќе

Млад скопјанец тешко повреден при извршување на работни задачи На 05.05.2023 во 15.00 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен Ф.Џ.(24) […]

повеќе

Тешко повреден битолчанец при извршување работни задачи во село Кажани

Вчера во СВР Битола било пријавено дека 41-годишниот Н.Ѓ. од Битола, вработен во ЕВН, се здобил со тешки телесни повреди при извршување работни задачи во село Кажани, битолско, извести МВР. Тој бил пренесен во Клиничка […]

повеќе