Градежен работник паднал и се повредил на работно место

Жител на демиркапиското село Чифлик се повредил вчера при градежни работи во Кавадарци, информираа денеска од СВР Велес. Од кавадаречката болница, во ОВР Кавадарци било пријавено дека е донесено повредено лице. Од страна на полициски […]

повеќе

Кавадарчанец повреден донесен во болница

Маж со повреди биле донсен во болница во Кавадарци, информира МВР. -Вчера во 08:00 часот во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека во Општата болница во Кавадарци со повреди бил донесен Н.Р.(62) од Кавадарци. Според […]

повеќе

Работник од Прилеп почина од повреди на работното место

Д.К. (64) од Прилеп, вработен во приватна фирма во прилепското село Бела Црква бил повреден и починал на местото на незгодата додека извршувал работни задачи. Како што соопшти МВР, настанот бил пријавен вчера околу 09.00 […]

повеќе

Повреден работник во Гостивар

Вчера, во 9 и 20 часот во Полициската станица Гостивар од Медицинскиот центар е пријавено дека кај нив лекарска помош побарал Ш.А. (44) од Гостивар. Тој се здобил со тешки телесни повреди при работа на […]

повеќе

Тракторист тешко повреден- итно префрлен во болница

Во болница во Битола бил пренесен маж откако претходно паднал од трактор и се повредил. Според пријавеното,на 10.08.2020 во 10.40 часот во Полициската станица Демир Хисар било пријавено дека во Итната медицинска помош Демир Хисар […]

повеќе

Тешко повреден тракторист откако со тракторот паднал во дол

Жител на селото Бориево се излизгал од патот управувајќи трактор со приколка и паднал во дол. Несреќата се случила на шумски пат викан „Безгаштовски пат“, на планината Огражден помеѓу Струмица и Берово. „На 09.08.2020 во […]

повеќе

Teшко повреден работник во скопска фирма

Педесет и седум годишен работник од скопско Стајковци се здобил со тешки телесни повреди, според неговото кажување, при извршување работни задачи во фирма на ул. „Перо Наков“ во Скопје, информира денеска Министерството за внатрешни работи. […]

повеќе

Тројца повредени во тракторска несреќа

Три лица се повредени откако вчера попладне се превртил трактор на земјен пат за с.Габреш, во с.Кучкарево, кумановско. Како што соопшти МВР, Д.Н.(75) од с.Кучкарево, управувајќи трактор „ИМТ 533“, со скопски регистарски ознаки, во кое […]

повеќе

Полицаец повреден во сообраќајка во Скопје.

Полицаец повреден во сообраќајка во Скопје. „На 04.08.2020 околу 16.00 часот на ул.„Коста Новаковиќ“ во Скопје се случила сообраќајна незгoда помеѓу патничко возило „тојота“, управувано од Д.Н.(45) од Скопје, патничко возило „бмв“, управувано од А.Н.(24) […]

повеќе

Полицаец повреден во сообраќајка

Доцна вечерва се случила тешка сообраќајка на патот Охрид – Св. Наум, кај населбата Лагадин. Дознаваме дека тешко повреден е сообраќаен полицаец од СВР Охрид кој со службен мотор се движел по патот и дека […]

повеќе

Работник тешко повреден од работна машина во фирма во Илинден

На 29.07.2020 година во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза” бил донесен повреден Б.Ј.(40) од Скопје. Полициски службеници излегле на местото на настанот и по кажување на повредениот на 28.07.2020 тој […]

повеќе

Возачот избегал, повреден полицаец: Несреќа кај патарината Миладиновци

На наплатна рампа „Миладиновци“ вчера во 6:44 часот се случила сообраќајна незгода во која повреден е полицаец. Во несреќата учествувале товарано возило „фолксваген транспортер“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.И.(29) од Пробиштип, товарно возило […]

повеќе