Работник со вилушкар повредил колега

Работник со вилушкар повредил колега

 

Работник бил повреден од вилушкар што го управувал негов колега, вчера во фабрика во Виница.

Според полицијата, во 18.10 часот во ПС Виница било пријавено дека од Општата болница-Кочани дека кај нив со  повреди бил донесен Ј.Х.(25) од Виница.

Според пријавата, Р.С.(45) од Виница управувајќи вилушкар во фабрика во Виница, со палета го удрил Ј.Х. и го повредил.

Увид извршила екипа од ПС Виница и трудов инспектор. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Visits: 124

Posted in Несреќи при работа and tagged , .