Камион паднал во бездна и се запалил на патот Гостивар – Кичево, возачот тешко повреден

Денеска (28 септември) во 12 часот и 15 минути во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во непосредна близина на Новоселски мост, товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од […]

повеќе

Камион удрил во тунел на патот Градско-Прилеп, тешко повреден возачот

Камион „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.Ј. (62) од Кавадарци ноќеска околу 1:30 часот удрил во тунел на патот Градско-Прилеп. Во несреќата возачот добил тешки телесни повреди, и е примен во Општата болница […]

повеќе

Се судрија два камиона, едниот возач загинал!

Вчераутро, некаде околу 08:15 часот на регионалниот пат с.Извор, Велешко, кај место викано „Врановски aнови“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу две товарни возила „ТАМ“, двете со велешки регистарски ознаки, едното управувано од И.Ј.(37), а другото  управувано од Ј.Ј.(22), […]

повеќе

Повреден возачот на цистерната која се преврте на скопската обиколница

Денеска во 12.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Тетово, кај исклучок за Визбегово, товарно моторно возило – цистерна со скопски регистарски ознаки се превртело на коловозот. Во незгодата со повреди се […]

повеќе

ПОВРЕДЕН ВОЗАЧ НА ЈСП во судир

Според првичните информации од МВР, едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва во скопско Ченто. Денеска околу 17.35 часот пријавено е дека на ул.„М.А.Ченто” се случила сообраќајна незгода помеѓу […]

повеќе

Камион се заби во куќа, возачот тешко повреден

    На 06.01.2022 во 10.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Љубојно“ во Битола, од А.Ч.(26) од с.Црнобуки, битолско, управувајќи товарно моторно возило „мерцедес“ со гостиварски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил […]

повеќе

Македонски возач на камион повреден во несреќа кај Русе (Бугарија)

Македонски возач на камиот е повреден во сообраќајна несреќа, што денеска околу пладне се случила на патот Русе-Разград во Бугарија. Камион со регистарски таблички од Русе се обидел да сврти лево кон магацини на фирма […]

повеќе